Şimdi İletişime Geçiniz!

450 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ TESLİMAT

0342 502 50 00

Karabuğday Patlağı Ne İş Yarar?

 

KARABUĞDAY PATLAĞI NEDİR? KARABUĞDAY PATLAĞI NE İŞE YARAR?

 

Evetttt, günden güne popüler hale gelmesiyle insanlar karabuğday patlağı hakkında daha fazla soru sormaya başladı. Eh onlara hak vermemek de olmaz. Şimdi bu yazıda karabuğday patlağının ne olduğunu bilmeyenler için herkesin anlayabileceği şekilde karabuğday patlağı nedir , karabuğday patlağı ne işe yarar ve karabuğday patlağı faydaları nelerdir sizinle inceleyelim.

 

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI NEDiR?

 

Karabuğday tarih boyunca neredeyse bütün medeniyetlerde özel bir yere sahip olan besineler arasında olmuştur. Ancak günümüzün sanayileşen dünyası karabuğday yerine daha hızlı ve uygun maliyetlerle yetişen pirinç, baklagiller ve bulgur gibi alternatiflerine yönelmiştir. Temel olarak karabuğday tıpkı pirinç, bulgur ve mercimek gibi kendisine ait bir türü olan besindir. Ancak karabuğday günümüze kadar doğal formunu koruyan ve hala katkı maddesi kullanılmadan üretilen sayılı besinler arasındadır. Hani uzmanlar "yediğiniz şeylerin içerisinde gdo var” diyor ya, hehh işte karabuğdayda yok!

 

 

Şimdi gelelim karabuğday patlağı nedir sorusunun cevabına. Karabuğday patlağı temel olarak bir atıştırmalıktır. Hani 1980’li yıllarda Amerika’da 2000’li yıllarda da ülkemizde popüler olan pirinç patlakları var ya, işte bu da karabuğday ile yapılmış olan versiyonudur. Sadece bir farkla! O da karabuğday patlağı pirinç patlağının aksine sağlığa olumlu etkilerde bulunur. Sizin de bildiğiniz gibi yüksek ısılarda hazırlanan pirinç patlakları arsenik adı verilen bir kimyasal oluşturuyor. Bu da zaman içerisinde kansere kadar götürüyor. İşte karabuğday patlağında böyle bir sorun olmayıp tüketilmesi güvenli atıştırmalıklar arasındadır. Siz şimdi soracaksınız "eee karabuğday patlağı da yapılırken ısıya maruz kalmıyor mu” diye, hemen cevap verelim. Glutensiz Fabrika tarafından üretilen karabuğday patlakları 200 derecede hazırlanıp herhangi bir risk oluşturmuyor. Zaten bu konularda uzman isimlerle çalıştığımız ve attığımız her adımda işi bilen insanlara danıştığımız için gönlünüz rahat olabilir. Örnek olarak son aylarda yaptığımız bir analiz raporunu sizinle şuradan paylaşalım.

 

 

 

Özetleyecek olursak karabuğday patlağı diyet yapan, glutensiz beslenen, sağlıklı yaşamak isteyen, kilo verme sürecinde olan ve yaşam kalitesini yükseltmek isteyen kişilerin tercihidir. Avrupa da birçok dev marka tarafından yapılan ve Ülkemizde de yeni yeni oturan bu kültür ile tüketimi sürekli artış göstermektedir. Öyle ki bazen size yetişebilmek için fabrikamız gece gündüz demeden çalışıyor.

 

 

 

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI FAYDALARI

 

 

Şimdii, herhangi bir besini sofranıza koymadan önce ilk ne yapıyorsunuz? İçeriklerini okuyorsunuz değil mi! Olması gereken de zaten budur. Daha sonra özellikle bilmediğiniz bir besini tüketirken sizlere hangi açılardan fayda sağlayacağını öğreniyorsunuz. Eğer siz de karabuğday patlağını ilk kez deneyecek şanslı kitledenseniz sizin için faydalarını ve içeriklerini burada sıraladık. Karabuğday patlağı faydaları nelerdir diye sorarsanız, özet olarak aşağıdaki gibidir;

 

 

-Yüksek oranda protein içerir (sporcular için idealdir)

-Her bir adedinde %9,46 oranında lif (fiber) bulundurur (benim sindirim sistemim yavaş çalışıyor diyenlerin ilacı!)

-Her bir adedi sadece ama sadece 33 kaloridir. Yani 33 kalori olan başka ne türlü atıştırmalık biliyorsunuz ki…

-Tok tutma özelliğine sahiptir. Hani diyet yaparken durmadan karnınız acıkıyor ya alın size tok tutan düşük kalorili bir atıştırmalık.

-Yağsız, tuzsuz ve şekersiz olarak üretilir. Uzak durmanız gereken şeyler haniii

-Lezzetlidir… Her ne kadar ekşi sözlükteki arkadaşlardan birisi kendisini strafor yiyormuş zannetse ve anlayamadığımız şekilde bu durumu beğense de çok lezzetlidir..

-Miss gibi kokusu vardır. Bu da diyet yapacağım diye tövbe estağfirullah çektiren şeyleri yeme derdinden sizi kurtarır.

-Ekmek yerine tüketilebilirr. Zaten alan müşterilerimizin büyük çoğunluğu aynen böyle yapıyor.

-Neredeyse her şeyle mükemmel şekilde uyumludur.

-Son olarak ise uygun fiyatlıdır. Hani sadece glutensiz, vegan, diyet ya da sporcu besini diye sizden abartılı fiyatlar istiyorlar ya işte bu durum karabuğday patlağı için geçerli değil (En azından bizim ürettiğimizde). İnternetten ve marketlerden satış yaparken herkesin bu sağlıklı ürüne ulaşmasını istediğimiz için fiyatı herkesin kolaylıkla karşılayabileceği bir düzeydedir.

 

 

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI NE İŞE YARAR?

 

Şimdi gelelim o malum soruya, karabuğday patlağı ne işe yarar ? Valla üreticileri olarak konuşacak olursak o kadar farklı şekillerde kullanıldığını görüyoruz ki biz bile bazen şaşırıyoruz. Bir keresinde birkaç paket karabuğday patlağını kırıp çikolata ile karıştıranı bile gördük, o derece yani. Ancak temel kullanım amaçlarını sıralayacak olursak;

 

 

-Düşük kalorili ve sağlıklı olduğu için ekmek yerine

-Tok tutma oranı yüksek olduğundan ara öğün yerine

-Lezzetli olduğundan atıştırmalık yerine tüketilebilir

-Ayrıca her türlü ezme, reçel ve besinle uyumlu olduğundan üstüne sürülme amacıyla kullanılıyor.

 

 

 

Özetleyecek olursak karabuğday patlağı sağlıklı beslenmek, ara öğünlerde düşük kalorili besinler yemek ve besin değeri ihtiyacını karşılamak isteyenlerin tercihi oluyor. Hikayenin baş kaynağını da şuraya ekleyelim de ihtiyacınız olursa bakarsınız.

 

 

17 Haz 2022 10:52
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.