Şimdi İletişime Geçiniz!

450 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ TESLİMAT

0342 502 50 00

Karabuğday Patlağı Diyette Yenir mi?

Bildiğiniz gibi diyet yapmak oldukça sabır ve irade gerektiren konular arasında bulunuyor. Bu süreç içerisinde yenilen besinlere dikkat etmek diyette en iyi başarıyı yakalamayı sağlıyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan ve neredeyse diyet yapan herkesin bir şekilde duymuş olduğu karabuğday patlağı da merak edilen konular arasına giriyor. Olayı daha iyi anlamak için soruya cevap vermeden önce bu içerikte sizi neler beklediğini açıklamakla başlayalım. Öncelikle sizinle karabuğday patlağı nedir sorusuna detaylı ve ayrıntılı bir cevap vereceğiz. Sonrasında içeriğine yakında göz atıp karabuğday patlağı nasıl üretilir onu göreceğiz. En sonunda ise tamamen akla ve uzmanların açıklamalarına uygun olacak şekilde karabuğday patlağı diyette yenir mi sorusuna cevap vereceğiz. Eh hadi o zaman sözü daha fazla uzatmadan konuya başlayalım. 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI NEDİR?

 

Karabuğday neredeyse insanlığın yaşadığı her dönemde var olan ve birçok medeniyette değeri altın ile bir tutulan besinler arasındadır. Günümüzde bütün diyetisyenler, doktorlar ve uzmanlar tarafından önerilmesinin nedeni ise doğal yapısını hala korumasıdır. Hani diğer baklagiller ve tahılların genetiği birçok defa değiştirildi ya, işte karabuğdayda bu durum söz konusu değil. Bu nedenle düzenli tüketen kişiler zararını görmek yerine uzun vadede hep faydasını görüyorlar. Karabuğday patlağı da %100 karabuğday kullanılarak üretilen (sadece bizim ürettiğimiz için bunu söyleyebiliriz, diğerlerini bilmiyoruz, o yüzden açıklamalarına ve içeriğine dikkat edin) glütensiz atıştırmalıklar içerisinde en çok sevilen ürünlerden birisi olan besinlerdendir. Sade ve soft yapısı ile neredeyse her türlü besin ile birlikte tüketilebilir. Hatta birçok kişi karabuğday patlağını ekmek niyetine tüketiyor. Özellikle bizim müdavimlerimiz :) Glütensiz beslenenler, glüen intoleransı olan kişiler ve çölyak hastalarına uygun olacak şekilde üretildiği için tüketilmesinde hiçbir zarar yoktur. İşte sporcular ve sağlıklı beslenen kişiler arasında popüler olması da tam olarak burada başladı desek yeridir. Ancak bundan önce karabuğday patlağı içeriği konusunda sizi bir bilgilendirelim.

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI İÇİNDEKİLER

 

Karabuğday patlağı yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece karabuğday kullanılarak üretilir, başka hiçbir şey içermez. Hani bu konuda da oldukça samimiyiz. Yani raf ömrünü uzatacak kimyasallar, tadını şekillendirecek yapay maddeler ve sabit bir formda kalmasını sağlayacak entrikalar barındırmaz. Zaten defalarca paylaştığımız ve her yeni testte sizlere sunduğumuz laboratuvar raporları da aynısını söylüyor. O nedenle güvenle tüketebileceğiniz glütensiz besinler arasında bulunuyor desek doğru olur. Peki neden bu kadar çok talep görüyor diye soracak olursanız onu da yanıtlayalım; birincisi karabuğday tam bir protein deposudur. Hani diyet yaparken uzmanlar ve görüştüğünüz diyetisyenler size daha sağlıklı bir vücut için karbonhidrat yerine protein ağırlıklı beslenin der ya işte karabuğday patlağı bunu sağlayan besinler arasında bulunuyor. İkincisi karabuğday çok zengin bir lif deposudur. O da bugünlerde birçok kişinin yakınmış olduğu "ya ben ne yesem bana yarıyor, benim metabolizmam yavaş çalışıyor" sorunu var ya ona çözüm üretiyor. Daha da açıklayacak olursa sindirim sisteminizi hızlandırarak yediklerinizi en iyi şekilde emzimlemenize ve daha kolay sindirmenize olanak veriyor. Son olarak ise karabuğday zengin besin değeri ile vücunuzun sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan bir kaynak oluyor. Üretim aşamasında da fırınlama yöntemi kullanılarak son halini aldığı için içeriğinde herhangi bir değişilik oluşmuyor. 

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI DİYETTE YENİR Mİ?

 

Şimdi gelelim o malum soruya; karabuğday patlağı diyette yenir mi? Evet, yenir :) Bilmeniz gereken şey bu kadar :) Şaka şaka, hadi detaylıca açıklayalım. İnsanlar niçin diyet yapar? Kilo vermek, daha sıkı bir vücuda kavuşmak ve ideal kiloya ulaşmak için değil mi? Sağlıklı yaşam, dinç hissetme ve yaşam kalitesini artırma da bunların meyveleri olur. Peki bunu yapabilmek için tam olarak ne gerekiyor? Yani diyet nasıl yapılmalı ki amacına ulaşsın? Düşük kalorili ve sağlıklı besinler tüketerek değil mi? Özellikle besin içeriği bakımından zengin ve sindirim sistemini yormayacak besinler desek yeridir. İşte karabuğday patlağı da bu niteliklere sahip olan oldukça iyi besinlerden birisidir. Bir tanesi sadece 33 kalori olması, her bir adedinde tam 1.4 gram protein içermesi ve %9,46 oranında lif barındırması gibi nitelikleri sayesinde karabuğday patlağı diyette yenir mi sorusuna evet demek doğru oluyor. Zaten İnstagram sayfamızı takip ederseniz orada birçok diyetisyenin ve uzmanın bu görüşü savunduğunu göreceksiniz. Bu zamana kadar sadece olumlu müşteri yorumu almamız da bunu açıkça gösteriyor zaten (kargo hariç, orada bizim elimizde olmayan durumlar meydana gelebiliyor:(  ) O zaman lafı fazla uzatmadan karabuğday patlağını diyette güvenle tüketebilirsiniz diyerek bitirelim. Şuraya da bahsi geçen müşteri yorumlarınıİnstagram sayfamızı ve hikayenin başrolü olan karabuğday patlağını ekleyerek gidelim :) Sağlıklı günler dileriz... 

 

 

 

 

 

 

27 Mar 16:35
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.