Şimdi İletişime Geçiniz!

450 TL ve üzeri siparişlerinizde ÜCRETSİZ TESLİMAT

0342 502 50 00

Karabuğday Patlağı Sağlıklı mı?

 

Bu soruya cevap vermeden önce karabuğday patlağı nedir sorusuna cevap vermek daha doğru olacaktır. Öncelikle karabuğday tıpkı baklagilleri ve tahıllar gibi kendisine özgü bir ailesi bulunan ve de bir dönemler dünyanın önde gelen medeniyetleri tarafından altın ile aynı değerde görülen besinler arasındadır. Tamamen doğal içeriği ve günümüze kadar genetiğine karşı yapılmış hiçbir değişikliğin bulunmaması sağlıklı olmasının asıl nedenidir. Glütensiz atıştırmalıklar içerisinde en çok tercih edilen ürünlerden olan karabuğday patlağı yemesi keyifli ve doyurucu lezzeti ile öne çıkan ürünlerdendir. Glütensiz Fabrika da Türkiye'nin en büyük vegan - glütensiz ürünler oluşumlarından birisi olup müşterilerinin en sevdiği ürünlerin başında karabuğday patlağı geliyor. O zaman sözü fazla uzatmadan karabuğday patlağı nedir , karabuğday patlağı faydaları nelerdir ve karabuğday patlağı sağlıklı mı sorularını detaylı bir şekilde cevaplayalım.

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI NEDİR?

 

Karabuğday patlağı , %100 karabuğday kullanılarak üretilen atıştırmalıklardan birisidir. Bilindiği üzere karabuğday doğada yetişen ve özün oldukça sağlıklı olan bir baklagildir. Yüksek protein ve lif kaynağı olan bu besin titiz ve onaylanmış bir takım işlemden geçtikten sonra karabuğday patlağı halini alır. Yapılan bütün testler de açık bir şekilde gösteriyor ki patlak haline getirilen karabuğday içerisinde hiçbir katkı maddesi ya da koruyucu barındırmıyor. Bunun yanında kendi özünü korumaya devam edip faydalarını karabuğday patlağı hali ile sizlere vermeye devam ediyor. 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI İÇİNDEKİLER

 

En çok merak edilen ve cevap aranılan konulardan birisi de karabuğday patlağı içindekiler olarak arama motorlarında görülüyor. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi karabuğday patlağı , %100 karabuğday kullanılarak üretilir. Birbirine bu kadar sağlam yapışmaları ve kargo, nakliye ya da paketleme aşamasında dağılmamasının nedeni sıcak pres yöntemi kullanılarak hazırlanmasıdır. Aklınıza direk "ama sıcak pres ile besin değerleri kaybolmaz mı?" sorusu gelebilir, telaşlanmayın hemen cevaplıyoruz :) İlk olarak yemekleri pişirirken nasıl ki içerisindeki besin değerleri kaybolmuyorsa karabuğday patlağı son halini alırken uygulanan ısıl işlemde de besleyici içeriğini kaybetmez. Zaten bu ürünleri labaratuvara gönderirken tıpkı sizin satın aldığınız gibi son hali şeklinde iletip sonuç alıyoruz. Eh bu tür önemli sonuçları da sizinle sık sık instagram hesabımızdan paylaşıyoruz. Yani özet geçecek olursak karabuğday patlağı sadece karabuğday içerir. Bunun dışında aklınıza gelebilecek hiçbir katkı maddesi yoktur. 

 

 

KARABUĞDAY PATLAĞI FAYDALARI

 

Glütensiz beslenen kişiler, çölyak hastaları ve sağlıklı yaşam konusunda büyük çaba gösteren kişilerin favori ürünü olan karabuğday patlağı ayrıca oldukça faydalalı glütensiz atıştırmalıklar içerisindedir. Nitekim üst kısımda belirtildiği gibi yüksek bir protein kaynağı olan karabuğday size gün boyunca ihtiyaç duyacağınız besinleri verir. Buna ek olarak karabuğday patlağı iyi bir lif kaynağıdır. Hani kilo vermek ve sindirim sistemini daha dengeli hale getirmek isteyen kişiler var ya işte onların en sevdiği besin olan lif karabuğday patlağı içerisinde bol bol bulunur. Tansiyon, kolesterol ve kalp rahatsızlıkları gibi birçok hastalıkta sizlerin yanında olan ve düzenli tüketimle bağışıklık sisteminizi daha dengeli ve güçlü hale getiren bu ürün ayrıca oldukça lezzetlidir. Zaten bu nedenle bizden alınan ürünlerin büyük çoğunluğu sizler tarafından ekmek niyetine tüketiliyor. Besleyici oranının yanında tok tutma konusunda da oldukça başarılı olduğu için sık sık ara öğün niyetine kullanılıyor. Herkesin merak ettiği konu olan karabuğday patlağı glisemik indeks ise 53 seviyesinde bulunuyor.

 

 

Göreceğiniz üzere karabuğday patlağı sağlıklı mı sorusunun cevabı açık bir şekilde evet oluyor. Düzenli tüketimle hem daha sağlıklı bir vücuda hem de zihinsel olarak daha iyi bir yaşama ilerlemenizde önemli bir kilometre taşıdır. 

 

27 Mar 17:11
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.